TAK CO DÁL, ARNOLDE?

12.4.2011 - Z „velkého překvapení“, které Schwarzenegger koncem března sliboval, se nakonec vyklubala blbůstka The Governator, která se kromě kresleného seriálu dočká i komiksového cyklu (za vším stojí Stan Lee) a v případě úspěchu možná i celovečerák ve 3D. Ale to není zrovna to, na co jsme tolik let čekali. Chceme pořádnou porci akce. Důchodcovské, ale proč ne? V následujících měsících se nepochybně dočkáme spousty dohadů o tom, co by Arnold rád natočil. Momentálně se prý rozhoduje mezi dvěma projekty. Prvním (a zajímavějším) je novodobý western The Last Stand, kterým v Hollywoodu debutuje korejský hitmaker Ji-un Kim. Je to prý směs Smrtonosné pasti a V pravé poledne a Schwarzenegger by si zahrál amerického šerifa, který v pohraničním městečku bojuje s mexickým drogovým kartelem. O hlavní roli původně jevil zájem Liam Neeson, ten má ale příliš nabitý diář. Druhým vyvoleným projektem je thriller The Tomb o inženýrovi, který projektuje supermoderní věznice, z nichž údajně není úniku. Pak se ale v jedné z nich ocitne sám. Jako odsouzenec. Podaří se mu obelstít svá vlastní „dokonalá“ bezpečnostní opatření? Tenhle film by měl režírovat Antoine Fuqua.
Zdroj: ČSFD


TERMINÁTOR 4 BUDE!

Scénář čtvrtého Terminátora je na světě! Jeho autory jsou (stejně jako u T3) John Brancato a Michael Ferris, režie se opět ujme Jonathan Mostow. Natáčet se bude v průběhu příštího roku a premiéra je plánována na rok 2006. Účast Arnolda Schwarzeneggera prozatím není potvrzena. Pokud se však ve filmu objeví, zřejmě pouze v malé vedlejší roli ...


ARNOLD SCHWARZENEGGER MÁ FANOUŠKY I V IRÁKU

31.8.2004 - Bývalý filmový akční hrdina Arnold Schwarzenegger má fanoušky po celém světě, ale jen málokterý z nich je tak zaníceným obdivovatelem nynějšího úctyhodného kalifornského guvernéra jako provozovatel posilovny v iráckém Bagdádu Sabah Mehdí. V zemi, kde jsou Američané značně nepopulární, zašel ve svém obdivu tak daleko, že nechal svého pětiletého synka Abdulláha přejmenovat na Arnolda. A dostalo se mu za to sladké odměny v podobě dopisu od Schwarzeneggera, v němž rakouský rodák píše, jak se tím cítí poctěn.

"Arnold je legenda," tetelil se nad dopisem blahem Mehdí. "Před válkou bylo zakázáno dávat dětem západní jména. Ale teď mi nic nebránilo pojmenovat ho po Schwarzeneggerovi," liboval si Iráčan, který neváhal svého maličkého potomka zapojit do kulturistického programu.

Když byl americký svalovec zvolen guvernérem, Mehdí změnil název své zchátralé posilovny v centru irácké metropole na Arnold Classic. Její vývěsku zdobí obraz Schwarzeneggera vystavujícího na odiv svaly a slogan Arnoldovo jméno má zvuk. Povzbuzen dopisem od svého idolu, který mu už v minulosti, v roce 1977, jednou napsal, Mehdí doufá, že slogan zabere, protože pronajímatel po něm žádá vyšší nájem a hrozí, že jinak posilovnu zavře.

Časy se opravdu změnily. Před americkou invazí do Iráku Mehdí, bývalý irácký šampión v kulturistice, trénoval syny nejobávanějších poradců diktátora Saddáma Husajna, včetně ratolestí Alího Hasana Madžída přezdívaného "chemický Alí".

"To by se v dobách, kdy jsem trénoval syny iráckých prominentů, nikdy nemohlo stát. Pronajímatel by byl strachy bez sebe a o nějakém nájemném by si nedovolil ani špitnout," posteskl si Mehdí.


FESTIVAL FANTAZIE V CHOTĚBOŘI

21.6.2004 - Od 2. do 11.7.2004 proběhne v Chotěboři další ročník Festivalu fantazie. Zabývat se bude mimo jiné i filmy Arnolda Schwarzeneggera. V pondělí 5.7. můžete shlédnout všechny tři díly Terminátora a oba Conany doplněné doprovodnými přednáškami. Dvě z nich přednese i autor tohoto webu. Více o Festivalu fantazie na www.festivalfantazie.cz


ARNOLD VRÁTÍ BAVIČE DO KALIFORNIE

14.6.2004 - Kalifornský guvernér a bývalý herec Arnold Schwarzenegger ví, jak pomoci zadlužené kalifornské ekonomice. Zdvojnásobí počet pracovních míst v showbusinessu, který tak důvěrně zná. Své neméně známé kolegy Dannyho DeVita a Clinta Eastwooda jmenoval do čela kalifornské filmové komise. Cílem je dosáhnout toho, aby se v budoucnu v zábavě uživilo půl milionu lidí. "Oblast zábavy je mému srdci velmi blízká a bez ní bych tu dnes nestál. V minulých letech však odtud odešlo mnoho producentů a my přicházíme o pracovní místa a také o mnoho peněz," řekl v Sacramentu představitel Terminátora.

Uvažuje také o daňových úlevách, které přitáhnou baviče zpět do Kalifornie. A také prý ponaučí Washington o významu oboru a přinutí ho brát zábavu vážně. "Nikdo z Washingtonu to nebere vážně, a přitom je to tak úspěšný exportní artikl," řekl.

Navzdory Schwarzeneggerovým stížnostem showbusiness loni kalifornské ekonomice přinesl 22 miliard dolarů. Schwarzenegger byl guvernérem Kalifornie zvolen loni v době, kdy stát prožíval ekonomickou krizi.

(zdroj: České noviny)


SCHWARZENEGGER BOJUJE S VÝROBCI FIGUREK

23.5.2004 - Kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger se pokouší zastavit výrobu figurek karikujících jeho osobu. Ty asi měsíc vyrábí firma dvou bratrů z Ohia, kteří část peněz z prodeje věnují na charitu. Figurka, která je v obchodech k dostání za necelých dvacet dolarů, představuje guvernéra v obleku, jak si na hruď tiskne zbraň. Před nedávnem přišel bratrům Bosleyovým dopis od Schwarzeneggerových právníků požadující zastavení výroby figurek, odevzdání těch, které již byly vyrobeny, a odškodnění guvernéra. Bratři se brání tím, že Schwarzenegger je veřejná osoba a jeho požadavky považují za neoprávněné. "Budeme za naši figurku bojovat," uvedl Todd Bosley. Spor tak bude zřejmě řešit soud.

(zdroj: Lidové noviny)


SCHWARZENEGGER POMOHL SURFAŘI V KŘEČÍCH

19.4.2004 - Kalifornský guvernér si dovolenou na Havaji zpestřil záchranou lidského života. Při koupání v moři si povšiml zoufalého plavce, který se jen s námahou přidržoval surfařského prkna. Herec akčních hrdinů mu pomohl dostat se ke břehu.

Schwarzenegger, který byl podle své mluvčí mluvčí Margity Thompsonové na dovolené na ostrově Maui, plaval směrem ke své ženě. Asi 100 metrů od pláže si všiml muže, který "měl problémy a držel se malého surfařského prkna".

"Guvernér poznal, že něco není v pořádku," řekla Thompsonová. "Zeptal se ho, jestli mu něco není. Muž řekl, že má křeče po celém těle. Schwarzenegger muži řekl, aby se pořádně držel prkna a odtáhl ho do bezpečí ke břehu. Zachráněný pak bez pomoci odešel, uvedla mluvčí.

Místní policie ani vedení turistického komplexu, kde je bývalá hvězda akčních filmů na dovolené, nebyly o záchranné akci informovány.

(zdroj: iDnes.cz)


TERMINÁTOR 4 SE PŘIPRAVUJE

15.3.2004 - Producent Mario Kassar v rozhovoru pro filmový časopis Lebanese řekl nějaké novinky o Terminátorovi 4. "T4 se připravuje. Scénář by měl být dokončen za osm nebo devět měsíců. Jakmile jej budeme mít v ruce, začneme s produkcí. Otázka, která dosud nebyla v žádném Terminátorovi vysvětlena, je cestování v čase. Můžete přijít z budoucnosti změnit přítomnost. Nikdy ale nevidíme návrat do budoucnosti, na což bychom se rádi zaměřili. Z konce T3 se dá lehce usoudit, jak se bude T4 ubírat.".

(zdroj: FilmWeb.cz)


Redakční systém, grafika a fotogalerie jsou použity na základě licence poskytnuté www.schwarzenegger.it. Všechna práva vyhrazena.

All the editorial content and graphics on this site are reproduced by permission of www.schwarzenegger.it which reserves all rights.

Realizace © 2002-2017 Lukáš Sýkora. Všechna práva vyhrazena. Jste návštěvníkem od 1.9.2003. On-line